|
Історія
Першим директором був призначений Федот Семенович Рудобашта - прекрасна людина, педагог й організатор. За короткий час він створив колектив однодумців - викладачів і вихователів, які в найскладніших умовах розпочали підготовку фахівців для підприємств чорної металургії. Приміщення не було обладнано для проведення навчальних занять. Не вистачало столів, парт, наочних приладь, навчальних кабінетів і лабораторій. Bеличезне прагнення до знань та велика відповідальність викладачів і керівника технікуму за доручену справу зробили своє діло. Першими викладачами технікуму були: Н.Н.Покидін, О.Г.Аронсон, Е.М.Шаркова, Г.А.Кардашов, О.X.Дорменко, К.Н.Ільїнська, І.М.Білий, П.П.Пустовалов, Ф.Ш.Рєзник, Н.А.Кочегарів, М.А.Малий, П.І.Качайлов. В.В.Ільяшенко, В.П.Євенко, В.А.Черняк, А.М.Хорєва.
![]() У той час технікум готовив фахівців з таких спеціальностей: • Трубопрокатне виробництво.
• Планування й економіка виробництва. • Механічне устаткування металургійних цехів. • Промислове й цивільне будівництво. • Розробка рудних родовищ (з 1948 р.).
В 1947 році технікум перейшов у власне приміщення по вул. Антипова 5 (зараз там знаходиться медичне училище). У нових приміщеннях були обладнані й почали функціонувати лабораторії фізики, хімії, електротехніки; кабінети: історії, математики, електрометалургії, прокатного виробництва, креслення, російської мови й літератури, будівельних матеріалів та інші. Вечірнє відділення працювало в Нікопольському металургійному технікумі з 1948 по 1993 рік і внесло значний вклад у підготовку фахівців чорної металургії різного профілю. В 1951 - 1955 р. були побудовані актовий і спортивний зали, гуртожиток для студентів, будинок для викладачів. Побудован Сформувалося нове покоління викладачів з потужним науково-технічним і педагогічним потенціалом: А.В.Носик, Л.Н.Дубинський, М.С.Свист, В.К.Костюков, С.Є.Гоберман, Н.Є.Владимирська, Г.В.Пелихов, К.А.Терехов, А.В.Стоянова, Л.М.Потьомкіна, Г.В.Топол, В.Г.Паршенков, В.Т.Горбенко, О.С.Гершман, О.В.Йопель, О.М.Гулевська, Л.Я.Чернуха, Ю.М.Іщенко - заслужений учитель УРСР.
![]() Кожний з них вніс свій внесок у багату історію технікуму.
1996 р. - технікум входить, до складу Державної металургійної академії України як структурний підрозділ. 1997 р. - поновлена робота заочного відділення технікуму; 2003 р. - Відкриття на базі технікуму Нікопольського факультету НМетАУ. 2000 р., 2005 р., 2010 р. - технікум успішно проходить атестацію та акредитацію, підтвердивши своє право на здійснення освітянської діяльності і отримує статус ВНЗ І рівня акредитації. Створена єдина комп’ютерна мережа технікуму з підключенням доступу до мережі INTERNET. З метою впровадження новітніх технологій в навчальний процесс придбано та облаштовано 3 комп’ютерні класи. Впроваджено в навчальний процес нову сучасну дисципліну «Інформаційні технології та комп'ютерне проектування». 2001 - 2012 н.р. - НТ НМетАУ займає перше місце серед технікумів Академії і нагороджується Почесними грамотами.
Основним напрямком роботи педагогічного колективу є підготовка молодшого спеціаліста відповідно вимогам освітньо-кваліфікаційних характеристик, виховання молодого громадянина України, розвиток його самосвідомості, успадкування духовних надбань українського народу; виховання в ньому духовності, художньо-естетичної, правової, валеологічної та гендерної культури; формування в ньому здатності навчатися впродовж життя, створювати й розвивати цінності громадянського суспільства. 2012 р. - Призером во Всеукраїнському конкурсі методичних розробок стала Пінчук В.Л. (2 місце) 2013 р. - Переможцями во Всеукраїнському конкурсі методичних розробок стали Козлов Г.О. (1 місце) та Ясєнова О.О. (3 місце)
ЛІТОПИС НТ НМетАУ до 75 річчя технікуму 2019р. - технікум отримує статус закладу фахової передвищої освіти та змінює назву на Нікопольський фаховий коледж НМетАУ 2021 р. - коледж входить, до складу внов утвореного Українського державного універсітету науки і технологій як відокремлений структурний підрозділ. |
|