Каталог статей

Головна » Статті » Навчальна робота

РОЛЬ ДИПЛОМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ В ПІДГОТОВЦІ МОЛОДШИХ СПЕЦИАЛІСТІВ


В.Л. Пінчук – заступник директора
 з навчальної  роботи,
викладач-методист вищої категорії

        Як звісно, дипломне проектування є заключним етапом підготовки фахівців. Це довготривала, кропітлива, самостійна робота студента, яка охоплює знання із спеціальних дисциплін, економіки, екології, охорони праці і успішне виконання якої свідчить про комплексну підготовку фахівця в цілому, розкриває його інженерні здібності, навички, уміння працювати з додатковою літературою, конструювати, приймати самостійні рішення. Тому саме  дипломному проектуванню в технікумі приділяється  велика роль в загальній підготовці фахівців.
      Робота над виконанням дипломних проектів у студентів 4-го курсу починається вже на початку навчального року. Під час технологічної практики на базових підприємствах керівники практики націлюють студентів на збір матеріалів для виконання курсового проекту з спеціальності і майбутнього дипломного проекту. Підсумковий звіт студента з технологічної практики містить всі необхідні матеріали для виконання курсового проекту і є основою для дипломного проекту. При проходженні переддипломної практики студенти продовжують збір матеріалів для виконання дипломного проекту і починають поетапно, згідно графіку  дипломування, виконувати дипломні проекти.
      Ефективність дипломування залежить від умілого керівництва практикою з боку викладачів, постійного контролю за ходом дипломування з боку членів ПЦК і заввідділень, своєчасним наданням тем дипломних проектів, підвищенням вимог до оформлення креслень і пояснювальних записок,  використання сучасних інформаційних технологій, прикладних комп’ютерних програм для виконання пояснювальних записок, креслень, схем тощо.
     Значна роль повинна приділятись виконанню реальних дипломних проектів і тем на замовлення підприємств, що сприяє розвитку інженерних навичок і дослідницьких здібностей студентів – дипломників. Уміле керівництво дипломуванням з боку керівників дипломних проектів сприяє якісній роботі студента над виконанням проекту і успішному завершенню циклу навчання студентів в технікумі.      
    Успішний захист студентом дипломного проекту – результат його чотирьохрічної підготовки і титанічної праці в цьому напрямі  всіх викладачів навчального закладу.
      Одже, дипломне проектування відіграє значну роль в загальній підготовці фахівців – молодших спеціалістів.
Категорія: Навчальна робота | Додав: admin (13.12.2010)
Переглядів: 2027 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]