+38 (066) 044 1739

53210, Україна, Дніпропетровська обл., м. Нікополь, пр. Трубників 18

+38 (066) 044 1739

53210, Україна, Дніпропетровська обл., м. Нікополь, пр. Трубників 18

Музей коледжу

Illustration
Illustration

Галина Ковальова

завідувач музею коледжуau.gro.tmn%40avoylavok.a.g 

Музей – жива пам’ ять коледжу

     Музей історії ВCП «Нікопольського фахового коледжу Українського державного університету науки і технологій» Дніпропетровської області було засновано у 1992 році. Загальна площа музею історії коледжу 70 квадратних метрів. Знаходиться: Дніпропетровська область, м. Нікополь, проспект Трубніков, 18.          У коледжі розташовано два музеї: ● Музей історії коледжу,● Музей народного мистецтва імені Г.С. Мацука.         У музеї історії коледжу зберігається понад 500 експонатів. У музеї історії ВСП НФК УДУНТ зібрано багато матеріалів: 
● про тих, хто стояв біля джерел створення технікуму, ● про видатних металургів Нікополя, ● про керівників трубних підприємств.      У стінах музею – наша історія за 80 років: імена, події, факти, відомості про основні етапи діяльності закладу, світлини керівників, викладачів, відомих випускників та творчі здобутки сьогодення. Мовою документів написана та щоденно пишеться кожна сторінка біографії коледжу. Музей – жива пам’ ять коледжу. Музей впродовж 45 років існує та працює зусиллями ентузіастів, які збирають, систематизують і презентують інформацію про сучасні досягнення та успіхи колективу, активно працюють над пошуком документальних джерел, які відкривають невідомі сторінки історії коледжу, нові грані творчості наших викладачів – відомих особистостей, талановитих нікопольських художників, музикантів, композиторів.    Архівні довідки, історичні дайджести, наукові розвідки , прес-релізи, оголошення, плакати, теки інформаційних матеріалів, відеоматеріали, спогади ветеранів, ретро світлини, нагороди, електронні ресурси – це далеко не повний перелік музейної колекції. Ще багато подій та імен, доля яких пов’язана з коледжем, потребують дослідження та представлення у музейних експозиціях, тому головним завданням діяльності ради музею була і залишається систематична пошукова робота та створення презентаційних видань з історії спеціальностей, спеціалізацій, циклових комісій, творчих колективів та персоналій.         За матеріалами, які зібрано в фондах музею, підготовлені видання: «Віхами історії – у сьогодення: хроніка подій»; «З історії коледжу (двічі народжене)», екскурс в історію; «Металургійному – 75, 80 років», буклети, презентаційне видання з історії створення, становлення і розвитку ВСП НФК УДУНТ; «Наш спогад – у біографію коледжу», цікаві факти; «Ми повертаємось у ті роки», книга спогадів ветеранів, книга про випускників; історична довідка на web-сайті коледжу та довідково-бібліографічне видання «ВСП НФК УДУНТ: історія і сучасність» (Випуск 1, 2). У виданні зібрано матеріали про історію та сучасний стан навчального закладу, інформацію про творчі здобутки викладачів і випускників коледжу. Представлені документальні джерела (публікації з періодичних видань та інтернет-ресурсів, матеріали науково-практичних конференцій і семінарів, програми концертів, конкурсів, фестивалів). Видання розраховане на краєзнавців, бібліотечних працівників, фахівців у галузі культури, освіти, мистецтва для науково-дослідної, методичної, педагогічної та навчально-виховної діяльності. До ювілею коледжу підготовлено третій випуск видання, яке буде презентовано під час ювілейних урочистостей.       Музей народного мистецтва заснував народний художник Григорій Мацук . Свої численні роботи та вироби він передав у дар музею. Після смерті відомого земляка музей назвали на його честь. Музей – це те місце, де можна зустрітися з минулим, побачити сьогодення та зазирнути в майбутнє.

Illustration

Погляд в наше минуле

Історія логотипів

 Музей народного мистецтваімені Григорія Мацука 

        Люди старшого покоління, звичайно ж, ще пам'ятають Григорія Сергійовича Мацука, людину далеко не рядову, цікаву і по-своєму унікальну. Для багатьох він був прикладом постійного саморозвитку задля досягнення балансу у взаєминах із природою та суспільством. А це доступно лише гармонійній людині, якою і був Григорій Сергійович, який від роботи відчував чуттєве задоволення. Мудреці запевняли: на що людина витрачає свій час – від цього залежить його майбутнє. Причому це майбутнє не обмежене рамками життя. Ми – душі за своєю природою, а отже, не вмираємо після смерті фізичного тіла. І мені дуже хочеться сподіватися, що відповідальна і свідома частина нашого суспільства зможе забезпечити йому це майбутнє… У коледжі пан Мацук створив музей народної творчості – його основу та склали картини та корнепластика майстра. Музей було взято на облік Нікопольським державним краєзнавчим музеєм, а ексклюзивну колекцію взято на облік як дар коледжу – кожен експонат отримав свій інвентарний номер. У коледжі завдяки народному майстру з'явився музей, названий на його честь, а на вулицях міста та в дитячих садках – різьблені лавочки. У місті організовуються виставки «Мистецтво природи» тощо. 2001-го Григорій Сергійович став переможцем у номінації «Меценат року».

Illustration

ВОНИ ЗАГИНУЛИ ЗА УКРАЇНУ

Illustration
Illustration